Zpět

Kdo jsem - Furry

Jak jsem již napsal v sekci vlci - – stát se vlkem bylo mé přání odmalička. Chtěl jsem se (a pořád chci) toulat po lesích, poslouchat zpěv ptáků, pozorovat hvězdy, nechat si čechrat srst větrem při běhu a nebýt přitom omezen lidskou civilizací a údělem člověka. Své pocity jsem lépe pochopil až tehdy, kdy jsem při hledání informací o vlcích narazil na stránky o therianthropii, se kterou jsem se okamžitě ztotožnil. Nejvíce mi pomohla stránka mého nynějšího kamaráda Greyfura, která je bohužel už zrušená, a dále pak různé zahraniční weby, z nichž rovněž převážná většina neexistuje.

Nějaký čas poté jsem se pokusil vytvořit českou komunitu, která tu do té doby prakticky neexistovala. Myslím dlačí Nějaký čas poté jsem se pokusil vytvořit českou dlačí komunitu, kterou tu v té době prakticky nikdo neznal. Tento záměr se mi bohužel nepovedlo dlouhodobě udržet a vytvořený portál jsem, donucen okolnostmi, zrušil. Něčeho jsem tímto projektem přeci jen dosáhl; naučil jsem se lépe programovat (jednalo se o můj první větší redakční systém) a získal jsem pár cenných poznatků o sociologii internetových komunit.

Díky Greyově webu jsem se také dostal k československé furry komunitě, kde jsem zapustil kořeny a určitě zde ještě nějakou chvíli zůstanu. Samozřejmě ani zde nejsou jen příjemní a rozumní tvorové (nic není ideální, že. A takový blbec…ten se nacpe úplně kamkoli), a já jsem vlastně už takový furry veterán. Zúčastnil jsem se prvního ČesFuru (český furry con, první z mnoha následujících), tím pádem jsem v komunitě přes deset let, takže můžu zvesela říkat, že za našich dob to bylo mnohem lepší. No a ta dnešní mládež...:D

Co je furry a terianthropie vysvětlovat nebudu. Bylo by to velmi zdlouhavé, a hlavně to již udělali jiní a lépe, než bych toto téma popsal sám. Docela dobře je problematika popsána na wikipedii, kde rovněž naleznete odkazy na další weby, kde najdete spoustu dalších informací:

Informace o furry - http://en.wikipedia.org/wiki/Furry_fandom
Informace o therianthropii - http://en.wikipedia.org/wiki/Therianthropy

Psycholog nebo psychiatr by v mém případě nejspíše viděl transformaci osobnosti a bludy. Ale s takovýmito individui se nehodlám bavit, a už vůbec ne o sobě :)