Zpět

Práce - Mé začátky

S počítačem jsme se poprvé setkal, když si ho koupil můj bratr. To dobou jsem chodil na ZŠ, mohla to být tak třetí třída. Jako každé dítě jsem na něm (když mě brácha pustil anebo nebyl doma) hrál hry, a to především prehistorické legendy jako je Doom nebo Quake.

Později se bratr odstěhoval, a já zůstal bez počítače. Naštěstí ne na dlouho. Ještě v tomtéž roce jsem k Vánocům dostal starou 486ku, na které jsem v hraní her pokračoval. Když jsem už chodil na gympl, přesvědčil jsem rodiče, aby mi koupili pořádný počítač s velkým významem pro moji budoucnost – s modemem.


Můj bratr, v té době učitel informatiky na ZŠ, mi navrhl, že bych s počítačem mohl dělat i něco rozumnějšího, než je hraní her. Za tento nápad jsem mu dnes velmi vděčný. Koupil jsem si učebnici o HTML, poté o CSS, webdesignu a o PHP. Souběžně s tím se mi také hromadily dokumenty stažené z internetu o různých aspektech tvorby webů. Nicméně teorie je sice hezká věc, ale nejvíce věcí se člověk naučí až v praxi. Toto platí nejen pro lidi, ale i pro vlky…

Nejdříve jsem začal dělat něco na způsob osobního webu, kde jsem psal o sobě, měl jsem tam i něco málo o počítačích, ale nejrozsáhlejší sekce byla o vlcích, kteří nakonec převládli a vznikl z toho dnešní Vlčí svět (který mimochodem potřebuje celý předělat). Naučil jsem se na tomto webu nejen HTML, ale i grafiku a design a později i PHP.

Dalším webem, který určitě stojí za zmínku, je má první práce na zakázku. Byla to prezentace ZŠ Lípa, velmi rozsáhlý web, na kterém jsme tenkrát strávil několik měsíců.

No a zbytek už si najdete na LinkedIn…