Zpět

Práce - Co jsem dělal

Dá se říci, že jsem dělal všechno možné. Od vývoje webů a menších aplikací pro koncové zákazníky až po velké projekty v korporátním prostředí. I co se týče pracovní náplně, měl jsem příležitost si vyzkoušet vlastně téměř všechny části vývoje software od business analýzy, přes vývoj až po testování.

Projekty, které považuji za nejzajímavější a které mi subjektivně nejvíce daly jsou tyto:

OnLine Solutions s.r.o.

Moje první „velká“ práce, kdy jsme s mým vrstevníkem Markem Soldátem jako zhruba osmnáctiletí kluci rozjížděli business. On řešil obchod a já programoval a později vedl celý vývoj. Byla to velmi zajímavá doba a velmi zajímavá zkušenost. Ovšem nepodařilo se nám prorazit na špičku a celkově to nedopadlo úplně slavně. Bohužel včetně Marka, který v relativně mladém věku zemřel na vážnou chorobu, což je škoda, protože talent měl a byl to úžasný člověk.

Soutěž Mladý web Vysočiny

Ještě na střední škole jsem začal organizovat soutěž pro mladé tvůrce webů. Na začátku jen v rámci školy, ale rychle se rozrostla na celý kraj, vyhlášení bylo obohaceno přednáškami a celá akce byla podporována několika místními firmami i samotným Krajem Vysočina.

Vysocina-news.cz

Ve své době největší zpravodajský web na Vysočině s aktivní redakcí a návštěvností v řádu desítek tisíc lidí denně (což na Vysočinu v té době fakt nebylo špatné). K projektu jsem se dostal krátce po jeho začátku, vytvořil celý redakční systém a staral se o něj až do konce.

Eventival s.r.o.

V současné době velmi úspěšný software pro management filmových festivalů (resp. obecně jakýchkoliv větších eventů) u jehož zrodu jsem stál jako jeden ze zhruba pětičlenného týmu vývojářům. Byl (a je) to velmi zajímavý systém, poprvé jsem se zde setkal se SCRUMem a poznal fajn lidi.

Komerční Banka a.s. (přes Cool People)

To jsem se takhle jednou dostal do Prahy. Práci v Praze/Brně v kanceláři mi pořád vnucovali nějací personalisti. Tak jsem si časem řekl proč ne, vše je jen otázka ceny, a spočítal si, za kolik jsem ochotný to absolvovat. No, a tak jsem se přestěhoval do Prahy, abych pracoval na vytvoření nového internetového bankovnictví pro KB.

Byla to pro mě první zkušenost s korporátem, s opravdu velkou a složitou aplikací a s opravdu velkým projektem (cca 200 lidí jen na IT straně). Zjistil jsem, že není tak velký problém chodit na osm hodin do kanceláře, pokud vás práce baví a máte skvělé kolegy. Bohužel na konci projektu byly téměř všichni externisti odejiti, takže jsem nezůstal, i když bych býval chtěl.

O2 (Contech Connect Technologies)

Problém sehnat novou práci jsem jako schopný Java programátor opravdu neměl. Takže v pátek jsem skončil v KB a hned v pondělí jsem začal pracovat na elektronickém vyúčtování v O2.

Což byl personálně výrazně menší projekt, ale na druhou stranu jsem díky tomu viděl do daleko více oblastí. A postupem času a shodou náhod jsem se dostal až na pozici, kdy jsem celý tým vedl a byl hlavní zástupce subdodavatele v O2. Což mi poskytlo další cenný vhled do fungování korporátu a korporátního politikaření.