Zpět

Práce -Co dělám nyní

ThePay.cz s.r.o.

Většinu svého času věnuji rozvoji a provozu platební brány platební brány ThePay. Projekt jsme s kolegou vymysleli v roce 2011, kdy vznikla první koncepce, a kdy se i začalo s vývojem. Naplno jsme vše rozjeli v roce 2014, a od té doby se z nás stala finanční instituce obhospodařující transakce v hodnotě dvou miliard korun ročně. Zbytek faktů si najděte na internetu, pokud vás toto téma zajímá.

Teď nějaké osobní postřehy ;)

Jsem hrdý na to, že ThePay nikdy nebyla startup. Místo bezúčelného pálení cizích peněz jsme všechno vybudovali sami a z vlastních zdrojů. Investovali jsme pouze naše vlastní peníze, spoustu našeho času a energie. Lidi a kanceláře jsme si pořídili až v okamžiku, kdy si na ně firma vydělala. Dále mi samozřejmě celý projekt dal spoustu nových zkušeností, znalostí, zážitků a tak dále, což nemá smysl víc rozepisovat (ačkoli je vše pravda), protože by následovalo hrozné klišé, které říkají všichni o všem.

Čím dál tím více se potýkáme s byrokracií. Kdybychom na začátku věděli, co všechno budeme muset řešit, asi bychom do toho nikdy nešli. Naštěstí jsme tehdy žili ve sladké nevědomosti a brána funguje dodnes. A jako bonus jsme se naučili řešit spoustu byrokracie…

Drobné „bokovky“

Ano, občas dělám i něco jiného „bokem“, i když toho není mnoho a není to moc často.

Občas dělám nějaké menší věci jako úpravy webů a webových aplikací pro zákazníky, které mám z doby, kdy jsem dělal weby na zakázku. Nejvýznamnější z nich je filmový festival Anifilm. Občas nějaký web udělám pro kamarády a pár mnou vytvořených webů stále žije a dobře slouží jejich majitelům.